Choď na obsah Choď na menu
 


Ekologická skládka: Reakcia na medializované rozhodnutie prokuratúry.

 

Spoločnosť Ekologická skládka, a.s., ako aj jej predstavitelia vítajú medializované rozhodnutie prokuratúry, ktorým malo byť odmietnuté trestne oznámenie aktivistov na Jána Mana staršieho a Jozefa Dučáka. Podľa názoru predstaviteľov spoločnosti je rozhodnutie znakom toho, že orgány verejnej moci sa nenechajú zmanipulovať zavádzajúcou diskreditačnou kampaňou, ktorú aktivisti už viac než tri roky vedú bez jediného vecného argumentu proti riadne vybudovanej, skolaudovanej a už pred viac než rokom zprevádzkovanej skládke odpadov.

 

Na margo podaného trestného oznámenia si spoločnosť Ekologická skládka, a.s. dovolí uviesť, že k výstavbe skládky sa v roku 2008 po celý čas správneho konania sama hlásila, s orgánmi štátnej správy ako riadny účastník komunikovala a na ich priamu výzvu v lete 2008 uviedla, že stavebníkom skládky je spoločnosť Ekologická skládka, a.s.

 

Informácie aktivistov, ktorí sami vyfabulovali a zmedializovali prevod práv, sa tak nikdy nezakladali na pravde. Podané trestné oznámenie bolo predstaviteľmi Ekologická skládka, a.s. od začiatku považované za krivé obvinenie, ktorého sa mali podávatelia dopustiť verejne a s úmyslom poškodiť osobu Jána Mana st.

 

Ján Man, predseda predstavenstva spoločnosti Ekologická skládka, a.s.

www.ekologickaskladka.estranky.sk